FARKLI VE ÇOK YÖNLÜ BİR EĞİTİM ANLAYIŞIYLA KARŞINIZDAYIZ

FARKLI VE ÇOK YÖNLÜ BİR EĞİTİM ANLAYIŞIYLA KARŞINIZDAYIZ

Bilişim ve teknoloji çağı olarak adlandırabileceğimiz 21. Yüzyılda en büyük gereksinimlerinden biri öğrencilerin başarılı olabilmeleri için gereken üst düzey becerileri ve öğrenme eğilimlerini üst düzeyde ifade edip bir ürün ortaya koyabilmeleridir. Hızla yenilerek değişen zaman ve koşullara bağlı olarak insanların öncelik ve gereksinimleri de değişim gösteriyor. Çalışanların çoğunun sanayide görev yaptığı zamanlarda anahtar role sahip beceriler ticareti bilmek, yönergeleri takip edebilmek, başkalarıyla iyi ilişkiler kurabilmek, etkili çalışmak, hızlı, dürüst ve adil olmaktı. Teknoloji çağında ise iş sahibi olabilmek için öğrenciler ek olarak derin düşünme, sorunlara yaratıcı çözümler üretme, farklı araç gereç, yöntem ve teknik kullanarak etkili iletişim kurabilme, hızla değişen ve gelişen teknolojiyi yakından takip edebilme, öğrenme ve büyük bilgi yığınlarını sistemli hale getirerek bunları kullanabilmek durumundadır.


Dünyanın değişen koşulları öğrencilerin esnek, gerektiğinde inisiyatifi ele alabilen, yeni ve işe yarar ürünler ortaya koyabilen bireyler olmalarını gerektiriyor. Biz buradan yola çıkarak verdiğimiz eğitimin öğrenciye özgü, sürekli yenilenen, iletişime dayalı, nasıl ve ne şekilde kendini planlamasını bilen, takıldığı noktada gerek akademik gerek mentorlük gerekse psikolojik danışmanlık hizmetiyle destek olabileceğimiz bir proje için emin adımlarla ilerlemeye başladık. Amacımız yukarıda bahsettiğimiz gibi sadece akademik bilgi ile donatmak değildir. Öğrencimizi merkeze alıp kişiye has eğitim ile çerçeve oluşturup sınav sürecinde de öğrencimize kesintisiz olarak klinik psikoloğumuz tarafından desteklenerek tesadüfi hataların minimuma indiği bir donanıma sahip olmasını sağlamaktır.


Bu projeye başlarken sevgili velilerimizi de ihmal etmedik. Eğitim çok yönlü bir süreçtir. Velilerimize de bu süreçte pek çok sorumluluk yüklenmektedir. Bu nedenle, öğrencilerimize sağladığımız psikolojik desteği değerli velilerimize de sağlamaktayız. Üstelik bu seminer ve eğitimler canlı olarak gerçekleştirilmekte, akılda kalan sorulara anında dönüt sağlanarak bu süreci ve süreç yönetimini daha profesyonel bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmaktayız.
Eğitim süreci boyunca hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için faydalı olacak makale, video vb. materyaller sitemizde yer alacağı gibi öğrenci ve velilerimiz bu materyallere istedikleri zaman erişim sağlayabilecekler.


Çok boyutlu ve tüm yönleriyle ele aldığımız eğitim anlayışımızda akademik anlamda ise konu anlatımı, konu-soru testleri, ünite değerlendirme testleri, merkezi sınavlarda çıkmış sorular ve çıkmış sorulara uzman kadromuz tarafından hazırlanan eş değer sorularla öğrencilerimize hem uygulamada hem de kalıcılıkta tüm çalışmalar aktif olarak sağlanacaktır. Öğrenci ve velilerimiz ders tekrar videolarına kendilerine verilecek şifre ile istedikleri zaman yeniden ulaşabilecekleridir. Dönem sonu kamplarıyla öğrencilerimize hızlandırılmış bir tekrarla son dokunuşlar yapılarak sınava tam ve hazır hale getirmeyi planlıyor sınav sonrası süreçte de öğrenci ve velilerimizi yalnız bırakmıyoruz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir